Imants Ziedonis – pasakas

Imants ziedonisImants ziedonis bija Latviešu autors, prozaiķis, dzejnieks, publicists, kā arī epifaniju autors un pat tulkotājs un scenārists, un šis talantīgais cilvēks nodzīvoja 79 gadus ilgu mūžu, un diemžēl aizgāja mūžībā 2013. gadā 79 gadu vecumā.

Ziedonis ir Latvijā dzimis un audzis, un lielāko dzīves daļu saistījies tieši ar filoloģiju un literatūru un Latvijas valsti, kā arī šo valodu. Šis visiem Latviešiem tik zināmais autors ir dzimis 1933. gada 3.maijā, un savu pirmo izglītību ieguvis 1952.gadā, kad 19. gadu vecumā pabeidza Tukuma 1. Vidusskolu. Vēlāk ziedonis studējis arī Latvijas universitātē un Literatūras institūtā Maskavā, tajā pašā laikā strādājot dažādus gadījuma darbus, kas bija daļēji vai attālināti saistīti ar viņa mīļotajām profesijām un zinātnēm. Ziedonis savos vēlākajos gados bijis viens no Latviešu institūta dibinātājiem, darbojies Latvijas Tautas frontē un ir piedalījies balsojumā par Latvijas republikas neatkarības atjaunošanu 1991.gadā , un ir pat bijis padomnieks mūsu valsts prezidentam kultūras jautājumos.

Bet mums visiem plašāk zināmā ziedoņa dzīves daļa ir viņa daiļrade, un to viņš sācis publicēt 1956. gadā 23 gadu vecumā, bet pirmo dzejoļu krājumu izdevis jau 28 gadu vecumā. Mums pašlaik ir pieejami vismaz 16 dažādi Ziedoņa daiļdarbu krājumi un 7 dažādi pasaku krājumi, par ko arī šis rakstnieks ir izpelnījies lielākos nopelnus. Ziedoņa Krāsainās pasakas, un Sarkanā grāmata un Lāču pasakas sastāda lielu daļu no mūsu jaunatnes pasakām, un pamatskolā daudzas no šīm pasakām ir jāmācās un jālasa vasaras lasāmvielas sarakstos.

Šeit ievietošu arī dažu ziedoņa pasaku video amteriālus no Youtube failu straumēšanas servisa:

Dzeltenā pasaka

Zaļā pasaka

Dzintara Pasaka

Lillā pasaka