Latviešu pasaku priekšrocības?

pasakasLatviešu tautas pasakas mēdz būt visdažādākajās cenās sākot no pāris latiem par kompaktdisku vai interneta lejupielādi, līdz pat vairākiem desmitiem latu par disku krājumu, vai arī vairāku grāmatu krājumiem, bet vai iegādāties pasakas digitāli vai papīra-formā ir to vērts?

Pasakas bērniem parasti ir vieni no pirmajiem stāstiem par pasauli ko viņi dzird, un, lai gan ,pasakās parasti viss tiek idealizēts un notiek neiespējamas lietas, tad tomēr pasaku varoņi parasti ir skaidri sadalīti labajos un ļaunajos tēlos un dod jaunajam bērna prātiņam skaidru skatu uz dzīvi , un māca būs labam, jo kā jau jebkurā stāstā, kas domāts bērniem vienmēr uzvar labais spēks. Pasakas ir lieliski stāsti, kas bērniem ļauj iedomāties pasauli, kāda tā ir šajos stāstos un nereti ir idealizēta un tāda, kā šī stāsta autors gribējis ir to parādīt un uzskatījis, ka tādai tai būtu jābūt. Manuprāt pasakas ļauj bērniem jau no agra vecuma sākt saprast, ka idealizēta pasaule ir tāda, uz kuru ir jātiecas un reālo dzīvi iespējams mainīt pēc savas patikas! Šāda veida izglītība atšķiras no konvencionālās domāšanas, ka tikai skolā ir iespējams kaut ko iemācīties, bet patiesībā jebkura TV programma, vai raidījums var tikt pavērsts par veidu, kā iemācīties jaunas lietas, kas arī notiek šo pamācošo dzīves pasaku veidā.

Ja jau pasakas spēj dot bērniem šādu ieguvumu, tad kādēļ visi vecāki neiegādājas pasakas, ko  tad atskaņot vai rādīt bērniem? Lielākoties šis notiek tāpēc, ka televizorā bērniem ir pieejams nebeidzams informācijas daudzums, kas ietver arī multenes un pasakām līdzīgus stāstus, un īsfilmas, bet multfilmas, kas veidotas citās pasaules malās ne vienmēr atspoguļo Latviešu pasaku vērtības, un parasti šīs multiplikācijas filmas ir veidotas tikai un vienīgi, kā izklaides objekts un nesatur nekādas dzīves mācības, ko bērns varētu iegūt un parasti vienīgā lieta , ko jūsu bērns iegūs ir angļu valodu zināšanu paplašinājums. Bet televizors nu jau ir mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa un bez tā dzīvot lielākajai daļai sabiedrības nav iespējams, un arī bērnu audzināšanā, kad tie tiek nolikti pie televizora ir miers uz kādu laiku, tāpēc es ieteiktu nevis aizliegt skatīties TV, bet vienkārši mēģināt pierunāt bērnu tieši uz pasaku klausīšanos vai lasīšanu, kas būtu daudz noderīgāk un no, kā viņš / viņa gūtu arī kādas zināšanas.

Un, ja pasaku krājumi vai grāmatas jums liekas dārgas un pašlaik nav pieejami līdzekļi to iegādei, vienmēr iespējams saņemt īstermiņa aizņēmumus, kuru vari salīdzināt kredits247.lv mājas lapā, kas palīdzēs tev saņemt šos materiālus un būtībā palīdzēs izglītot tavus bērnus.