Māra Cielēna

mara cielenaLai gan Māras Cielēnas vārdu cilvēki, kuri ne tik daudz interesējas par latviešu literatūru un pasakām, iespējams, ir dzirdējuši mazāk, šī rakstniece noteikti ierindojas to latviešu autoru sarakstā, kuri ir atzīti un mīlēti.

Māra Cielēna ir dzimusi Rīgā 1954. gada 29. maijā. Arī visu bērnību Māra ir pavadījusi Rīgā, kur uzsākusi skolas gaitas, viņai ir ļoti iepatikusies literatūra, no kurienes arī ir dzimis sapnis par rakstnieces statusu. Arī augstāko izglītību Māra ir ieguvusi Rīgā – Latvijas Valsts Universitātē, kur studējusi sev tuvo latviešu valodu un literatūru. Pēc izglītības iegūšanas autore strādājusi gan Zinātņu akadēmijā, gan dažādās latviešu izdevniecībās par redaktori.

Māra Cielēna raksta dzeju, kā arī bērnu literārās pasakas. Par saviem darbiem autore ir saņēmusi arī vairākus apbalvojumus, piemēram, Pastariņa prēmiju.

Cielēnas darbos – kā dzejoļos, tā pasakās – ir raksturīgs siltums, iztēles bagātība, sirsnīgums, apcerīgums un sižetiskums, iespējams tieši tāpēc viņas pasakās ir ļoti izteikti un nu jau pazīstami tēli – Balonpuika, Princese, kura dzīvo priedē un citi. Viņa arī ir rakstījusi dzejas recenzijas, kā arī veikusi dažādus bērnu pasaku tulkojumus no krievu, angļu, vācu un pat bengāļu valodas.

Starp ievērojamākajiem un nozīmīgākajiem rakstnieces darbiem ir:

  • 1992. gadā izdotā 1. autores pasaku grāmata – Tuksaks un Mamolis

  • pasaku grāmata “Pulksteņu nakts gaitas”, kura izdota 1997. gadā, bet 2008. gadā izdota šīs pasakas klausāmgrāmatas versija, kuru ierunājusi Vera Singajevska

  • 2001. gadā izdotās Pilsētas pasakas un Pasaules pasakas

  • pasaka “Princese Aurēlija un kokspoki”, kas izdota 2011. gadā

  • kā arī Māras Cielēnas pasaku krājumu apkopojas vienā lielā grāmatā ar atbilstošu nosaukumu “Pasakas”.

Fotogrāfija ņemta no adreses: www.literature.lv