Mūsdienu digitālās pasakas

21. gadsimts noteikti ir informāciju tehnoloģiju laikmets, kur visas dzīves jomas lēnām sāk pāriet uz internetu sākot no vienkāršas rēķinu nomaksas līdz dažādu preču un pakalpojumu pirkšanai. Un arī grāmatu lasīšana vairs tik daudz nenotiek tikai un vienīgi no papīra, bet mūsdienu planšetes un e-lasītāji ir devuši daudz un dažādas jaunas iespējas, kur vairs līdzi nevajag staipīt smagu papīru kalnu, bet digitālā formātā ir iespējams paņemt līdzi tūkstošiem grāmatu. Tieši tāpēc arī bērniem pasakas un stāsti aizvien mazāk un mazāk tiek rakstīti un veidoti grāmatās bet sāk pārveidoties tieši uz digitālajiem mēdijiem. Mēs taču visi zinām, kā pasakas mums bērnībā patika ne tikai rakstītā formātā, bet gan arī audio formātā, jeb tā sauktās audio pasakas, kuras tika ierunātas kasetēs un vēlāk diskos un arī tika atskaņotas pa radioaparātiem. Bet nu, kad aizvien izplatītāki paliek gan datori, gan planšetes gan arī telefoni, tad arī pasakas sāk kļūt digitālas un cilvēki sāk izmantot dažādus veidus, kā padarīt pasakas interaktīvas un tādā veidā piesaistītu mūsdienu bērnus, lai viņi tās skatītos un klausītos.

Mūsdienās viss notiek lielākoties tieši tikai ar digitālajiem mēdijiem un mūsdienu jaunatne jau no pašiem pirmajiem savas dzīves gadiem sakaras gan ar telefoniem gan datoriem gan arī citām līdzīgām ierīcēm un viņi pie tām ir pieraduši tieši tāpat, kā mēs pieradām skatīties televizoru un klausīties radio tieši tāpēc arī lasīt grāmatas viņiem var likties nelietderīga laika kavēšana, jo lasot nav iespējams uzņemt tik daudz informāciju, kā skatoties filmas, un datorā spēlējot interaktīvās spēļu pasakas. Mūsdienu bērnu filmas ir ļāvušas atveidot visas senās pasakas pavisam citā gaisotnē un bērniem sniegt papildus šo pasaku atveidojamu ar dažādu maņu palīdzību gan vizuālo gan skaņas un 3D kinoteātros pat arī kustību un smaržu atveidojumu. Un noteikti, ka jau tuvākajā nākotnē būs iespējams mums katram mājās izmantot 3D vizuālos mēdijus ar jaunākajām 3D brillēm un citām līdzīgām lietām.

Nākotnē pasakas un pasaku stāstīšana noteikti, ka būs kaut kas pavisam savādāks, kā mēs to varam iedomāties, jo jau tagadējās 3D tehnoloģijas paver izklaidei un izglītībai pavisam jaunas iespējas un tas tā arī ir ar bērnu pasakām un stāstiem, jo visam ir jāiet līdzi laikam, pretējā gadījumā neviens arī negribēs šīs pasakas skatīties vai klausīties, jo vienkārši tās nebūs pietiekoši stimulējošas, jo viss pārējais mūsdienu pasaulē tikai visu laiku iet uz priekšu un attīstās! Interesanti būs paskatīties, kā mūsdienu bērni izaugot izturēsies un kāda būs viņu domas par to, kā tajā laikā jau viņu bērni skatīsies un uzņems šādus pašus materiālus, jo tad noteikti ka viss jau būs vēl pavisam savādāk!