Pasakas online par brīvu!

Pasakas ir literārie darbi, kas ir iemīļoti ne tikai bērnu vidū, bet arī pieaugušo vidū, jo tās ir brīnišķīgi stāsti ar laimīgām beigām. Taču mūsdienās pasaku grāmatas  nav no tām lētākajām. Tādēļ šajā rakstā es apkopoju dažas interneta adreses, kurās ir iespēja gan lasīt, gan dažās pat klausīties šīs pasakas bez maksas.

www.pasakas.net

Šī ir adrese, kura apkopo sevī ne tikai daudzas latviešu un ārzemju pasakas, bet arī dažādas teikas, mīklas, mūzika un spēles. Tajā bērni var gan izlasīt, gan noklausīties un pat noskatīties pasakas animētas filmiņas veidā. Lieliska lapa bērniem, kurā attīstīt savu radošo domāšanu, izglītoties un vienkārši interesanti pavadīt savu brīvo laiku.

http://pasakas.letonika.lv/

Šī ir vēl viena interaktīva lapa bērniem, kurā viņi var gan mācīties latviešu valodu, gan citas svešvalodas. Šī lapa ir veidota kā trīs audiogrāmatas, kuras var palīdzēt lasīšanas apmācībā kā arī svešvalodu apguve, to visu darot, kamēr lasa pasakas. Ir pieejams trīs dažādu veidu un tautu pasakas – latviešu, krievu un angļu – lai attīstītu bērnu sapratni gan par dažādām tēmām, gan tautu kultūrām. Pēc pasaku izlasīšanas vai noklausīšanās bērniem ir iespēja arī izpildīt uzdevumus, lai atsvaidzinātu atmiņu par šo pasaku un to būtu vienkārši ineteresantāk darīt.

http://valoda.ailab.lv/folklora/pasakas/saturs.htm

Šī ir daļa no latviešu valodas resursu servera, kur ir apkopotas ļoti daudz un dažādas pasakas. Tās visas ir arī klasificētas tā, lai atverot šo lapu viegli un ātri varētu atrast meklēto, vai vienkārši varētu izvēlēties pasaku pēc tās veida. Interesanti ir tas, ka šajā lapā ir piedāvātas arī ne tik pazīstamu autoru pasakas, bet arī jauno autoru un pat skolēnu pasakas, kā arī pasakas ne tikai latviešu bet arī latgaļu valodā, kas var palīdzēt bērniem apgūt arī šo latviešu valodas pusi.

http://www.worldoftales.com/

Be,t ja pasakas ir vēlme lasīt angļu valodā, tad šī lapa ir tieši laikā. Šajā lapā atrodamas visas populārās un ne tik populāras pasakas. Šī lapa pat piedāvā dažādu valstu tautas pasakas, pat tādu valstu kā Dienvidāfrikas un Nigērijas tautas pasakas, kas ir lielisks tautu izzināšanas un kultūras iepazīšanas veids. Lieliska lapa visiem, kuri prot angļu valodu un kuriem patī lasīt pasakas!