PASAKU VĒSTURE

pasaka

Pasaku aizsākumi meklējami tālajos viduslaikos, vai pat agrāk un būtībā savā būtībā ir tikai īsi stāsti ,kas tikuši pārstāstīti no cilvēka cilvēkam un tādā veidā izplatījušies. Pasakas jeb pasaku žanrs pats netika definēts līdz pat 17. gadsimtam, jo pirms tā laika lielākā daļa stāstu un sacerējumu tika dzirdēti tikai klausoties kādā stāstītāja, nevis izlasot to grāmatā, vai kā citādi. Pats pasaku vārds “fairy tales” radies no Vācu valodas kurā tas nozīmēja vecs stāsts, un tā kā liela daļa pasaku tieši sākas ar tekstu , Reiz sensenos laikos, tad arī tik pieņemts šis vārds. Bet pirmā vārda puse kas Angliski nozīmē laumiņa ir cēlies no tā, ka franču īsajos stāstos bieži vien tika ieskaitītas laumiņas.

Mūsdienās pasakas ir pazīstamas visiem, un mēs pat nevar iedomāties laiku, kad šāda kopēja termiņa tām nemaz nebija, un kad nevarēja paņemt grāmatu, datoru vai audio disku un klausīties, skatīties, lasīt sev vistuvākos pasaku apakš-žanrus, kuros vienmēr ir iekļauti daudz dažādi stāsti, interesanti varoņi, kā arī piedzīvojumu un laimīgas beigas. Mūsdienās pasakas pat iespējams atrast interneta vietnēs, kurās stāv uz specializētiem datoriem, jeb serveriem un gaida, kamēr kāds tās nolādēs. Šādā veidolā pasakas aizņem ļoti daudz datora atmiņas, un tādēļ ir vajadzīgs spēcīgs hosts, bet nenovirzīsimies no tēmas! Kad bērni ierauga pasaku multfilmu, vai izlasa grāmatu, viņu acīs vienmēr iemirdzas uguntiņas un ņemot vērā, ka mūsu tehnoloģiski attīstītajā pasaulē ir tik viegli piekļūt dažādiem mēdijiem, tad nav brīnums , ka līdz laikam, kad bērniem jau jāsāk iet skolā visas pasakas tiem ir apnikušas un tie vēlas kaut ko jaunu un jaunu.
Šādā veidā varētu nākt talkā pasaku portāli, kā šis, kur var atrast dažnedažādākās pasakas on-line internetā un klausīties vai skatīties tās nemaksājot ne kapeikas. UN protams ir arī maksas portāli, bet kāpēc, gan tādi jāizmanto ja ir adreses, kā šī?

UN kā jums šī pasaka?